Gintaro patikrinimo testai

Gintaro patikrinimo testai

Gintaro patikrinimo testai

Geriausias gintaro patikrinimo testas yra parodyti gintarą žmogui kuris dirba su gintarais ir juos apdirbinėja, patyrę rankos ir įgudusi akis tik pasakys ar jūsų gintaras yra tikrai natūralus ir chemiškai nepakeistas.

Kalbant toliau šie kiti keli pagrindiniai patikrinimo testai leidžia patikrinti tik tai ar tai ne pigios plastmasės mišinio produktas, bet tikrinant presuotą, lydytą, modifikuotą gintarą deja, bet šie testai visiškai neveikia.

Adatos pakaitinimo testas

Pakaitinus adatos galiuką iki raudonumo ir staiga pridedant prie gintaro jei pakvimpa degintu plastiku tai ne tikras gintaras, bet jei pakvimpa sakų kvapu tai tikras gintaras.

Gintaro smarkaus trynimo į delną testas

Smarkiai gintarą trinant į delną, trinti 5-10 sekundžių ir iš karto pauostyti delną ir jei sakų kvapas tai gintaras, o jei nėra visiškai kvapo bus ne gintaras.

Sūraus vandens testas

Plastmase ir derva skęsta 15 procentų pasūdytame vandenyje, o tikras gintaras 15 procentų sūriame vandenyje plūduriuoja.

Acetono testas

 Tepant gintarą acetonu ir jei gintaras toje vietoj būna lipnus, tai plastmase arba derva, bet jei ne lipnus tampa tai yra tikimybe, kad gintaras tikras.

Parduotuvėje perkant gintaro gaminius būtinai paklauskite ar gintaras yra tikrai išdrožtas iš gintaro akmens, jei pardavėjas bus sąžiningas tai jums pasakys tiesą.

Šiais laikais gaila kaip pamatai kaip net kuriuose muziejų parduotuvėse parduodamą lydytą, modifikuotą gintarą.
Ne veltui paskui atsiranda toki užsienio turistų pasakojimai, kad parduoda plastmases ir chemiškai pakeista gintarą.